برنامه یا سیستم مهاجرتی اکسپرس اینتری

از سال 2015 جهت اقدام از طریق برنامه ی نیروی کار فدرال SKILLED WORKER   متقاضی بایستی پروفایلی  در وبسایت  اداره مهاجرت  کانادا و در سیستم اکپرس اینتری  EXPRESS ENTRY ایجاد کند . در این پروفایل بایستی کلیه اطلاعات متقاضی ثبت شود . بعد از ساخت پروفایل ، با توجه به یک سری پارامترها به فرد متقاضی امتیازی اختصاص داده می شود . سپس متقاضی در استخر POOI که همه متقاضیان این روش در ان حضور دارند قرار می گیرد . این استخر این استخر دقیقا مانند یک جدول رده بندی می باشد .

اداره مهاجرت کانادا تقریبا هر 2 هقته یکبار بالاترین امتیازات را از درون این استخر انتخابکرده ( به این عمل DRAW گفته می شود ) و برای آن ها  دعوت نامه ای صادر می کند . این دعوت نامه مستقیما به پروفایل فرد  متقاضی انتخاب شده خواهد رفت.  

واضح است است که مینیمم امتیازات دعوت شده در هر انتخاب  (DRAW) به تعداد متقاضیانی که در هر انتخاب از استخر بیرون می آیند  وابسته هست . بنابراین هرچه تعداد متقاضیانی که در انتخاب از استخر متقاضیان بیرون می آیند بیشتر باشد مینیمم امتیازات انتخاب شده نیز پایین تر خواهد آمد . نکته اینجاست که برای ساخت و ثبت اطلاعات خود در سیستم اکسپرس اینتری به ارزیابی مدارک خود و حداقل نمره آیلتس جنرال 6 در هر 4 مهارت نیازمندیم.

پخش ویدیو

موارد امتیاز آور

معیارهایی که در برنامه اکسپرس انتری بسیار مهم می باشند : 
 • سن ، تحصیلات ، سطح زبان انگلیسی یا فرانسه یا هر دو ، سابقه کار در کشور محل زندگی ، سابقه کار کانادایی ، پیشنهاد شغلی ، داشتن خواهر یا برادر مقیم یا سیتیزن در کانادا (متقاضی اصلی یا همسر) ، تحصیلات در کانادا ، نامینیشن استانی ، دریافت certificate of qualification
 • تحصیلات ، سابقه کار کانادایی و سطح زبان همسر (انگلیسی یا فرانسه) نیز جزو معیارهای مهم این برنامه می باشد

امتیاز بندی اولیه (مرحله تایید صلاحیت) 

جداول پایین این صفحه تنها به منظور دریافت اطلاعات از سیستم امتیازبندی به صورت حدودی و کلی است. بدلیل تغییراتی که ممکن است در امتیازات بوجود بیاید بهتر است فرم درخواست مهاجرت به کانادا را پرنموده و یا مدارک خود را از طریق ایمیل ارسال نمایید. 

جدول کلی امتیازات مرحله اول
فاکتور
امتیاز
تحصیلاتحداکثر 25 امتیاز
سطح توانایی در انگلیسی یا فرانسهحداکثر 28 امتیاز
تجربه کاریحداکثر 15 امتیاز
سنحداکثر 12 امتیاز
پیشنهاد شغلی در کاناداحداکثر 10 امتیاز
انطباق پذیریحداکثر 10 امتیاز
مجموع100 امتیاز
امتیاز قبولی67 امتیاز
 

با استفاده از لینک زیر میتوانید امتیازات مرحله دوم (مرحله اصلی 1200 امتیاز ) را محاسبه نمایید.

https://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp

0
تعداد تقاضا کننده
0
کیس موفق به مهاجرت
0
کیس در حال انتظار
ما مشاور شما هستیم

سابقه کار مورد نیاز در روش نیروی متخصص زیر شاخه اکسپرس اینتری :

سابقه کار در این روش بایستی بر اساس  NOC  یا National Occupation Classification  تنظیم شده باشد و در سه دسته O با مشاغلی مدیریتی ، A با مشاغلی که نیاز به مدرک دانشگاهی دارد و B با مشاغلی که نیاز به دوره های کالج و دوره های  شاگردی یا فنی  و حرفه ای  دارند ، قرار گیرند.

ناک NOC چیست؟

دوستان همانگونه که در مطالب قبلی هم ملاحضه کردید در کانادا برای دسته بندی مشاغل از اصطلاح ناک NOC استفاده می کنند در واقع ناک مخفف کلمات  National Occupational Classification  است و سیستمی هست که دولت کانادا برای  دسته بندی کلیه مشاغل راه اندازی کرده است . در این دسته بندی مشاغل بر اساس نوع و وظایف غلی و همچنین پیش نیاز های مورد نیاز جهت انجام آن شغل دسته بندی می شود. به طور کلی هر شغل با یک عدد چهار رقمی نشان داده می شود. این دسته بندی از پنج گروه کلی تشکیل شده است :
 • گروه صفر مربوط به مشاغل مدیریت
 • گروه A مربوط به مشاغلی  که نیاز به مدرک دانشگاهی دارد مانند مهندس ، پزشک
 • گروه B مربوط به مشاغلی فنی وحرفه ای که نیاز به مدرک کالج دارند مانند لوله کش ، برقکار ، نجار
 • گروه C مربوط به مشاغلی که به مدرک دیپلم و سابقه کار تجربی نیاز دارند مانند رانندگان تریلی ، پیش خدمت رستوران
 • گروه D با مشاغل کارگری که فقط تجربه کاری نیاز دارندمانند کارگران ساختمانی ، کارگران میادین نفتی
پس از اینکه مشاغل به این 5 گروه اصلی تقسیم بندی شدند آن ها رادر 10 گروه بر اساس ماهیت کار و محیط  کاری قرار می دهند  ابتدای  آن ها را از صفر تا 9 عددگذاری می کنند.
دوستان عزیز شما می توانید از طریق لینک زیر کد مربوط به شغل خود را بیابید و در صفحه مربوط به کد شغلی خود موارد مهم زیر را مطالعه کنید :
 • توضیحاتی در مورد شغل خود
 • کلیه عناوین مشابه و وابسته به شغل خود(Example Titles)
 • عمده وظایف اصلی شغل خود(Main Duties)
 • پیش نیاز های تحصیلی و کاری مورد نیاز جهت اشتغال به کار در شغل مورد نظر(Employment Requirment)
 • و موارد مفید دیگر
لینک زیر وبسایت جدیدترین ویرایش سیستم NOC کانادا که در سال 2016 انتشار یافته است را نمایش می دهد.
http://noc.esdc.gc.ca/English/noc/welcome.aspx?ver=16

ارزیابی مدارک تحصیلی متقاضی بوسیله سازمان WES

قبل از توضیح مرحله به مرحله ارزیابی مدارک تحصیلی بایستی به این موضوع اشاره کرد که سازمان wes مدارک متقاضیان را به ۳ روش ارزیابی می کند:
1- ارزیابی مدرک به مدرک Document-by-Document
2- ارزیابی درس به درس Course-by-Course
3- ارزیابی مدارک برای مهاجرت ECA
بنابراین دوستانی که قصد دارند از برنامه های مهاجرتی فوق اقدام کنند بایستی روش ECA که مخصوص مهاجرت هست را برای ارزیابی مدارک تحصیلی انتخاب کنند.
نکته مهم دیگر آنست که دوستانی که قصد دارند لایسنس و رگیولیشن سازمان های نظام مهندسی مختص برنامه استانی ساسکاچوان را دریافت کنند نیز ابتدا باید مدارک دانشگاهی خود را برای ارزیابی به سازمان wes ارسال کنند، با این تفاوت که حتما بایستی روش ارزیابی درس به درس (Course-by-Course) که همان ICAP می باشد را انتخاب نمایند.

زیر مجموعه های اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس اینتری داری 3 زیر مجموعه می باشد:
 1. Federal Skilled worker
 2.  Canadian Experience Class (CEC) 
 3. Skilled Trade
 هر زیرمجموعه استخر مخصوص به خود را دارد یعنی شما با توجه به معیارهایی که بالاتر عنوان شد وارد استخر مخصوص به خود می شوید سپس در انتخابات Draw  هر زیر مجموعه شرکت خواهید کرد .

سوالات متدوال در خصوص برنامه اکسپرس اینتری

بله متقاضی هر زمان بخواهد می تواند اطلاعات خود را تغییر دهد. این تغییرات می تواند شامل افزایش نمره زبان، اضافه شدن بچه به خانواده، ازدواج و … باشد

دولت کانادا از افرادی که امتیاز معینی دارند می خواهد که تقاضای مهاجرت خود را در برنامه مورد نظر ظرف دو ماه ارسال کند. کسانی که بالاترین رتبه ها را در هر رشته دارند دعوتنامه دریافت می کنند و این دعوتنامه در زمتنهای معینی صادر می شود که اولین سری آن ۲۰ ژانویه خواهد بود

خیر ایجاد پروفایل هزینه ندارد ولی در صورت انتخاب هزینه رسیدگی به درخواست و هزینه صدور اقامت دایم یا لندینگ فی سر جای خود باقی است 

هر کدام از استانها به جز کبک می توانند به سیستم EE و بانک اطلاعات متقضیان مراجعه کرده و افراد مورد نظر خود را انتخاب کنند و برای آنها گواهی استان صادر کنند که به محض صدور ۶۰۰ امتیاز به متقاضی اضافه می کند و شانس وی را برای انتخاب در دوره بعدی برای دریافت دعوتنامه به شدت افزایش می دهد. استانها در صددند که سیستم خود را برای استفاده حداکثری از امکان ایجاد شده تغییر دهند.

بله

زمانی که در سیستم پروفایل دارید می توانید جداگانه برای برنامه های استان نیز اقدام کنید در صورتی که از آن روش PNP Certificate گرفتید اطلاعات را وارد سیستم می کنید یا به تعبیر دیگر EE Prifile خود را آپدیت می کنید و دعوتنامه دریافت می کنید

خیر چه بسا دولت کانادا افرادی را از میان آنها که پیشنهاد شغل ندارند راسا انتخاب کند. ناگفته روشن است که داشتن پیشنهاد شغل شانس فرد را به میزان قابل توجهی بالا می برد.

دیدگاه خود را ثبت کنید
5/5
دیدگاه خود را ثبت کنید
5/5
question