برنامه مهاجرت آتلانتیک کانادا (AIPP)

این برنامه مسیری برای دریافت اقامت دائم برای نیروهای متخصص و فارغ التحصیلان بین المللی است که میخواهند در یکی از 4 استان آتلانتیک کانادا شامل استان های نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور و پرنس ادوارد کار و زندگی کنند.
با معرفی این برنامه راه دریافت اقاممت دائم کانادا برای افرادی که قصد دارند در دانشگاهها یا کالج های یکی از این 4 استان تحصیل کنند هموار شده است و این متقاضیان میتوانند پس از پایان تحصیلات خود و با داشتن یک پیشنهاد شغلی به صورت مستقیم و بدون نیاز به داشتن سوابق کاری  برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.
همچنین این برنامه جهت کمک به کارفرمایان کانادایی طراحی شده است که قادر به پر کردن موقعیت شغلی خود به صورت محلی نبوده و از این طریق قصد دارند نیروهای متخصص مورد نیاز خود را از میان متقاضیان واجد شرایط بین المللی استخدام کنند . این برنامه مهاجرتی متشکل از سه زیر شاخه کلی است که کارفرمایان میتوانند متقاضی را از طریق آن استخدام کنند.
ممکن است متقاضی برای بیش از یک برنامه واجد شرایط باشد، اما فقط از طریق یکی از این برنامه ها میتواند اقدام کند. همچنین برای هر سه برنامه ، متقاضی باید اثبات کند که از نظر زبان، تحصیلات و تجربه کاری کاملا واجد شرایط می باشد.
 
پخش ویدیو

الزامات برنامه مهاجرت آتلانتیک کانادا

اگرچه برخی از شرایط متقاضی در کل این سه زیرگروه عمومی است، اما شرایطی وجود دارد که مختص به هر یک از این زیرگروه ها می باشد. سابقه ی کار, آموزش و پیشنهاد کاری مورد نیاز به این موضوع بستگی دارد که  فرد در چه زیرگروهی (نیروی متخصص بسیار ماهر، نیروی متخصص نیمه ماهر یا به عنوان یک فارغ التحصیل بین المللی) درخواست داده باشد.

شرایط زبان راحت است

متقاضیان برای اپلای به برنامه باید حداقل سطح ابتدایی سلیس در انگلیسی یا فرانسه را داشته باشند. این سطح معادل با معیار سنجش سطح زبان دار کانادا (CLB) سطح 4 است.

سابقه ی کار

برای اپلای به بسیاری از  برنامه های مهاجرت کانادا، متقاضیان باید حداقل دارای یک سال سابقه کار باشند.

 

یک گزینه ی منحصر به فرد برای فارغ التحصیلان

اکثر برنامه های مهاجرت کانادایی که قصد کمک به دانشجویان بین المللی فارغ التحصیل در کانادا را به منظور اخذ اقامت دائم دارند, نیازمند داشتن سابقه ی کار توسط متقاضی هستند. AIGP یک استثنای بارز است، چرا که به سابقه ی کار نیاز ندارد.

سرمایه اسکان

متقاضیان در صورت امکان بعد از رسیدن به کانادا باید نشان دهند که سرمایه ی کافی برای پشتیبانی از خود و اعضای خانواده ی خود را دارند مگر این که تحت یک مجوز کار معتبر در کانادا مشغول به کار باشند. این سرمایه ها را نمی توان از کس دیگری قرض گرفت.

کارفرمایان و اسکان

یکی از جالب ترین جنبه های برنامه ی AIPP نقش ایفا شده توسط کارفرمایان محلی است که با سازمان های تامین کننده ی خدمات اسکان در استان خود همکاری می کنند. این امر به اسکان تازه واردان و تطبیق آنها برای زندگی در کانادا کمک می کند.

کارفرمایان تحت این برنامه نیاز نیست که مجوز وزارت کار (LMIA– ارزیابی اثر تاثیر بازار کار) را اخذ کنند.
0
تعداد تقاضا کننده
0
کیس موفق به مهاجرت
0
کیس در حال انتظار
ما مشاور شما هستیم

سوالات متدوال در خصوص برنامه مهاجرت آتلانتیک

تمایز این برنامه با سایر برنامه های مهاجرتی عدم نیاز به وجود سابقه کار برای دانشجویان بین المللی می باشد. از همین رو بسیاری از فارغ التحصیلان ساکن در کانادا با استفاده از این روش به سرعت وارد بازار کار شده و برای دریافت اقامت اقدام می نمایند.
خیر برای مهاجرت به کانادا از روش برنامه آتلانتیک وجود مدرک زبان الزامی است.
اشخاصی که موفق می شوند تا از روش برنامه آتلانتیک به کانادا مهاجرت نمایند، ملزم می باشند به مدت 1 سال نزد کارفرمای کانادایی به فعالیت بپردازند.
بله در برنامه آتلانتیک کانادا متقاضیان می توانند پس از 1 سال به هر شهری که تمایل دارند مهاجرت نمایند.
 
 
بله شرایط متقاضیان مهاجرت از روش آتلانتیک کانادا باید توسط اداره مهاجرت یکی از استان های کانادا تایید گردد و متقاضی ملزم است ظرف مدت 6 ماه نامه تأییدیه را به منظور دریافت اقامت دائم ارسال نماید.
 
 
بله شرایط متقاضیان مهاجرت از روش آتلانتیک کانادا باید توسط اداره مهاجرت یکی از استان های کانادا تایید گردد و متقاضی ملزم است ظرف مدت 6 ماه نامه تأییدیه را به منظور دریافت اقامت دائم ارسال نماید.
 
 
دیدگاه خود را ثبت کنید
5/5
question